پس از درخواست های مکرر مردم از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب فارس در خصوص افزایش سگ های ولگرد در شهر لامرد که بعضا باعث آزار و اذیت و ترس و وحشت شهروندان بخصوص کودکان می‌شوند آفتاب فارس به عنوان یک رسانه مستقل و مردمی از شهردار، شورای اسلامی شهر لامرد و به خصوص کمیسیون محیط زیست تقاضا می کند که برای حل معضل سگ های سرگردان پا پیش گذاشته و چاره اندیشی کنند.

آفتاب فارس: جولان سگ‌های ولگرد در برخی محلات شهر علاوه بر اینکه آرامش و آسایش مردم را سلب می‌کنند، خود به عاملی برای انتقال بیماری و تهدید سلامت شهروندان تبدیل می‌شوند. اینجا است که اهمیت جمع‌آوری این سگ‌ها و حل ریشه‌ای این معضل دوچندان می‌شود، چون موضوع حقوق شهروندی در میان است. امری که با وجود وعده‌های مدیران شهری تاکنون محقق نشده است تا مردم این شهر برای همیشه از شر سگ‌های سرگردان رهایی یابند.

انتظار مردم از نمایندگان خود در شورای شهر به خصوص شهردار واعضا  کمیسیون محیط زیست این است که برای حل معضل سگ‌های سرگردان پا پیش بگذارند و چاره اندیشی کنند.

 اعضای شورا موظف اند از مدیران شهری درباره چرایی حل نشدن این مشکل سوال کرده و آنها را بازخواست کنند. مردم نیز از شورای شهر لامرد چنین مطالبه‌ای دارند.

طبق مصوبه وزارت کشور، مسئولان شهری موظف هستند سگ‌های سرگردان در سطح شهر را زنده‌گیری و عقیم‌سازی کنند تا علاوه بر جلوگیری از زاد و ولدشان آرامش و آسایش نیز به شهروندان بازگردد.